Evet her banka müşterisi kefilsiz kredi almak için çok uğraşıyor. Peki bunun öndeki engeller nedir? Nasıl kefilsiz kredi kullanabilirsiniz?

Kefilsiz kredi kullanmak için ihtiyacınız olan en önemli şey yüksek kredi notudur. Yüksek bir kredi notu, banka ve finans kuruluşlarında size birçok kapıyı aralar. Bunun yanı sıra sahip olduğunuz varlıklar da önemli bir kriterdir.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi kefilsiz kredi almak için yeteri kadar paranız var mı derken varlıklarınızdan bahsettik. Üzerinize bir taşınmaz yok ise ve banka veya finans kuruluşlarına borcunuz var ise kefilsiz kredi kullanmanız çok kolay olmayacaktır.

Kefilsiz kredi veren bankalar listesine göz gezdirirseniz hangi bankaların kefilsiz ve gelir belgesiz bir şekilde kredi verdiğini görebilirsiniz.

Kredi notum çok düşük. Ne yapmalıyım?

Kredi notunu yükseltmenin birkaç türlü aksiyonu var. En kolay yapacağınız şey, uygun şartlarda küçük meblağlı bir kredi çekip veya kredi kartı çıkartıp; ödemelerini düzgün bir şekilde gerçekleştirmektir. Yapılan düzenli ödemeler sayesinde kredi notunuz kısa süre içerisinde artmaya ve sizi risksiz bir alana çekmeye yardım edecektir.

Bankalar risk raporunu çıkardığı müşterileri puanlarına göre kategorize ederler. Bu da bankayı müşteriden kefil istemeye veya belli bir limite kadar kefilsiz kredi kullandırmaya iter.

 

 

 

 

 

 

Kefilsiz kredi kampanyaları yapan bankalar genellikle birçok müşteriyi bankaya çekmek adına yapıyor. Aralarından kefilsiz kredi kullanabilen müşterilerin sayısı ise bir hayli düşük. İyi bir geliri ve üzerine varlığı olmayan kişiler yani kredi notu yüksek olan ve risk teşkil etmeyen kişiler kefilsiz krediden faydalanabiliyor. Türkiye şartlarında da bu durum o kadar kolay rastlanır bir durum değil.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz