Kilonuzu ve Formunuzu Korumak İçin Neler Gerekir?

zayiflama-formu-kilo-korumaHer ne kadar kilo vermek ve forma girmek önemli bir konu olsa da, aynı zaman formunuzu korumakta bir o kadar mühim bir konudur. Zira, bir çok kadının yaptığı en temel hata; var olan fazla kilolardan kurtulduktan sonra, o kiloları tekrar koruyamaz bir yapıya ulaşmasıdır. Bizler, kilo verdikten sonra daha sağlıklı bir yapıya ulaşmanız ve formunuzu korumanız için sizlere bazı temel bilgiler sunacağız.

Sizler de kilo verdikten sonra, tekrar verdiğiniz kiloları geri almak istemiyor iseniz, uzunca bir süre formda kalmak ve daha sağlıklı bir yapıda hareket etmek istiyor iseniz, aşağıda ki temel unsurlara dikkat edebilirsiniz. Unutmayınız, kilo verdikten sonra formunuzu korumaz iseniz, bu durum tekrar aynı kiloları almanıza neden olur ki bu da daha sağlıksız bir vücut yapısına neden olur.

Verilen Kiloları Korumak İçin Öneriler

  • Uyku, kilonuzun korunması hususun da çok önemlidir. Bu nedenle, mutlaka düzenli olarak uyumalı ve yeterince uyku almalısınız.
  • Sigara, verilen kiloların geri alınmasın da çok ciddi bir konudur. Bu bağlamda, kilo verdikten sonra; sigarayı ve anti depresan gibi ilaçları bırakmanız size ciddi oranda fayda sağlayacaktır.
  • Stres, tekrar kilolarınızı geri almanızı sağlayacak en sinsi nedenlerin başında yer alır. Bu bağlamda, olabildiğince sakin ve stresten uzak olmanız çok faydalı olacaktır.
  • Alkol ve benzeri unsurlar da kiloları geri almayı tetikleyen unsurlardır. Alkol tüketiminde dikkatli olmanız formunuzu korumanız için faydalı olacaktır.
  • Eğer çok ciddi bir kilo verimi sağlandı ise, mutlaka düzenli olarak bir müddet diyetisyene gözükmek ve kilo verdikten sonra ki durumu kontrol altına almak oldukça önemlidir.
  • Beslenme konusunda sık öğün, az besin tüketimi sağlamanız metabolizmanızı hızlandırmanız için faydalı olacaktır.

Tabii, yukarıda ki temel unsurların yanı sıra; günlük düzenli olarak yürüyüşler, egzersizler ve sporlar çok mühimdir. Eğer, bu konulara yeterince dikkat etmez iseniz tam anlamı ile formunuzu korumanız mümkün durumda olmayacaktır. Yukarıda ki unsurlara dikkat eder ve düzenli olarak spor yapar iseniz, formunuzu uzunca bir süre korumanız mümkün durum da olacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir