Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

kisin-cilt-bakimiKış ayları, ciltlerimize çok daha fazla önem göstermemiz gereken aylardan biridir. Bu nedenle, kış aylarında biraz daha fazla dikkat etmek, cildimiz için yararlı olabilir. Peki, neler yapmamız gerekir? Kış aylarında daha sağlıklı bir cilt için neler yapılması gerekir? İşte, bu ve buna benzer sorularınıza cevap sunmak ve kış ayları içerisinde doğru cilt bakımı yapmanızı sağlamak için ufak bir araştırma sağladık.

Araştırmamız ve bu alanda uzman kişilerden edindiğimiz bilgiler ışığında bazı temel maddeleri bir araya derledik. Bu maddelere göre hareket ederek, sizler de kış ayları içerisin de cildiniz için gerekli olan bazı temel unsurları sağlayabilir, bakım konusun da ki cilt ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Kış Aylarında Doğru Cilt Bakımı Nasıl Olur?

  • C Vitamini, kış aylarında cildiniz için gerekli olan ve cildinize en iyi gelecek unsurlardan biridir. Bu nedenle de, kışın mutlaka c vitamini almayı eksik etmeyin. Unutmayınız ki, C vitamini içermekte olan besin unsurları, cildin beslenmesine ve daha parlak olmasına olanak tanır.
  • Limon suyu, cilt için kış aylarında tercih edebileceğiniz hafif kürlerden biridir. Pamuk ile organik limon suyunu 1-2 dakika kadar cildinizde uygulayarak, cilt gözeneklerinizi açabilirsiniz.
  • Alkol tüketimi, kış aylarında cilde en çok zarar veren hatalardan biridir. Bu bağlamda, kış aylarında olabildiğince az alkol tüketimi sağlamanız sizin için faydalı olacaktır.
  • Cildin ki özellikle de yüzün günlük olarak bakımı çok mühimdir. Sabah ilk uyandığınız andan itibaren ve gün içerisin de belli aralıklar ile el ve yüz yıkama, mümkün ise, destekleyici ürünler ile hafif maskeler ya da vitamin losyonları kullanımı kışın soğuğuna karşı cildinizi, özellikle de yüzünüzü koruyacaktır.

Yukarıda ki temel unsurların yanı sıra, cilt konusun da uzman bir destek almanız ve cildiniz ile uyumlu bası maskeler kullanmanız da sizin için faydalı olabilir. Tabii, cildinizi sürekli olarak soğuğa maruz bırakmak yanlış olacaktır. Bu hususta, cildinizin korunması ve maskeler ile desteklenmesi sizin için, cilt bakımınız için etkin olacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir