Kokulu USB Çubuğu Üretildi

Japon bir şirket Google’nin 1 Nisan şakasında yaptığı araç çubuklarını koklama şakasının ardından yeni bir ürün tasarladı ve bu ürün de USB kokulu aygıt. İphone  de kullanılacak olan bu USB aygıtı oldukça farklı bir teknolojidir ve aynı zamanda da bir cep telefonu için de gerçekten ilgi çekicidir.

Japon şirketi üreterek geliştirdiği bu alete Chatperf adını vermiştir. Bu alet USB şeklin de İphone telefonuna takıldığı zaman, ekran da bir işaret çıkmaktadır ve bu işarete dokunduğun zaman etrafa koku yayılmaktadır. Japon şirketi aldığı kararla birlikte geliştirdiği bu ürünü çok yakın zamanda insanlarla buluşturmak için Android işletimli telefonlarda kullanılmaya başlatacaktır. İçinde belir bir koku olan USB tarzı çubuk, İphone için özellikle ayrı bir dizaynda üretilmiştir ve gerçekten de çok farklı ve ilginçte bir özelliğe sahiptir. Geliştirilen bu süper teknoloji olan Chatperf, düşünülerek içersine konulan özelliklerin de, resimler de, sesli mesajlarda ve mesaj yollarken içerisine koku yüklemek amaçlı üretilmiştir ve gerçekten de çok farklı bir üründür.

Bu ilginç özelliği ile fark yaratan bu ürün gerçekten de çok farklı özelliği ile insanlar da merak ve ilgi uyandırmaktadır. Kokulu USB  fikri ne kadar ileriye gider bilinmez ama gerçekten bazı özelliklerinin  biraz daha geliştirerek ayrı bir boyut kazanacağı söylenmektedir. Nisan ayında Tokyo Üniversitesi araştırmacıları, buna benzer bir ürün olan kokulu televizyon geliştirdiklerini duyurmuşlardı. USB kokulu çubukta bu alanda ne kadar yeni ve farklı bir ürün olduğunu kanıtlamaktadır.

iphone'da koklama özelliği

Chatperf, telefonların dışın da televizyonlar da kullanılabilmek için daha farklı özelliklerle geliştirilmektedir ve bu özelliğe bakarsak, film izlerken ekranda ki koku sayesin de daha kaliteli bir izlemeye fayda sağlayacağı belirtilmektedir…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir