Kyoto Kenti ve Yemekleri Hakkında Bilgiler

Kyoto, Osaka’ya çok yakın bir kenttir. Bu nedenle milli havayollarının Osaka’ya direk uçuşları Kyoto’ya gitmek için kullanılabilir. Aynı zamanda milli havayollarının Tokyo’ya da direk uçuşları vardır. Japonya’da hızlı trenle istenilen her yere 2 saat içinde  ulaşılmaktadır. Milli havayollarının bilet fiyatları 3000-9000 aralığında değişmektedir. On üç saatlik bir yolculuk süresi vardır. Konforlu bir uçak yolculuğudur. Vize sıkıntısı bulunmamaktadır. Çünkü kapıda ücretsiz üç aylık vize verilmektedir. Osaka’dan da trenle Kyoto’ya ulaşmak mümkündür.

Kyoto, gece hayatı çok renkli  olan bir şehir değildir. Çünkü geleneksel özellikleri barındırmaktadır. Ancak yine de bazı kulüpleri bulmak mümkündür. Sakei barlarda gece birlere kadar vakit geçirmek mümkündür. Buralarda yerel halk ile kaynaşmakta mümkündür. Aynı zamanda sake denilen pirinç rakısını da tatmak da mümkündür. Kyoto’da eski üniversiteler bulunduğundan dolayı öğrencilerin sayısı da son derece fazladır. Öğrencilerde kendi imkanları ile çeşitli kulüplerde eğlenirler. Özellikle de karaoke barlarında eğlenirler.

kyoto

Kyoto geleneksel Japon mutfağının en güzel örneklerinin yer aldığı bir kenttir. Özellikle sakei barları çok ünlüdür. Burada taze balık, tavuk, noodle yenilebilir. Aynı zamanda pirinç rakısı denilen sake de içilebilir. Buranın halkı ile de rahatlıkla sosyalleşebilinecek bir yerdir. Kyoto’ya özgü traşlanmış buz üzerine dökülen yeşil çay esansı ile yapılan yiyecekler meşhurdur. Bizdeki dondurmanın şekersiz halidir. Üzerine dökülen şerbet ile beraber son derece lezzetli bir yiyecektir. Kyoto’da turistler için önerilen yerler oldukça pahalı yerlerdir. Bu nedenle dikkatli olmak gerekir. En uygun fiyatlı yemek yenilecek olan yerler sake barlarıdır. Sakei barlarda yemek yemek daha keyifli olacaktır. Ara sokaklarda yer alan bu yerler halk ile bütünleşmek açısından da son derece iyi bir ortamdır. Geleneksel Japon yemekleri buralarda rahatlıkla tadılabilir.

kyoto kent hayatı

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir