Lastik Türleri Nelerdir?

Birçok lastik türü bulunmaktadır.Hepsi farklı amaç ve beklentilere hitap etmesinden dolayı birbirinden ayrılmaktadır.Bu makalede birçok lastik türünü sizler için inceledik.

Lastik türlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

Dört Mevsim Lastikleri

Arabalarınızı yeni aldığınızda birçoğunun üstünde bu tür lastikler bulunur.Dört mevsim lastikleri bütün yıl boyunca kullanabilmeniz için tasarlanmıştır.Bunlar arasında da çeşitli performans seviye lastikler bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

Touring Lastikleri

Touring lastikleri, performans lastikleri ile dört mevsim lastiklerin karışımı olarak karşımıza çıkar.Performans lastiklerine benzer bir görünümü olsa da dört mevsim kullanım olanağını sizlere tanır.

 

 

 

 

 

Performans Lastikleri

Performans lastikleri hız düşkenleri için tasarlanmıştır.Performans lastiğinin kenarları, yol tutuşu ve çekişini arttırmak için daha yumuşak bir şekilde yapılmıştır.Yol ile daha fazla bütünleşen bir alanı vardır.

 

 

 

 

 

 

 

Ultra Yüksek Performans Lastikleri

En iyi yol tutuşu ve çekişi için en yumuşak kauçuktan imal edilmektedir.Yüksek hızlara kolaylıkla erişen arabalarda tercih edilir.Size çok iyi bir yol tutuşu ve kontrolü sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Orjinal Ekipman Lastikler

Yeni tasarlanan arabalarda, firmanın lastik üreticileri ile anlaşarak tasarıma özgün olarak yapılan lastiklerdir.

 

 

 

 

 

 

Kar Lastikleri

Yumuşak kauçuktan yapılan ve souk hava koşullarında, karlı havalarda kullanılmak için tasarlanan lastiklerdir.Yumuşak kauçuktan yapılmasının nedeni buz üstünde giderken, mümkün olduğunca altındaki buzu eritmeye çalışmasıdır.Üzerinde diğer lastiklere göre daha fazla çıkıntı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

All Terrain Lastikleri

Hafif kamyonlarda ve SUV araçları gibi arazi araçlarında kullanılan lastiklerdir.

 

 

 

 

 

 

Çamur Arazi Lastikleri

Off-road lastikleridir.Arazilerde çamurlu bataklıklı yerlerde kullanılır.Lastiklerin setleri oldukça büyüktür.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir