Ley Hatları Nedir ?

Ley hatları son zamanların en dikkat çekici konularından biridir. Ley hatları ilk olarak duyulmaya başlandığında tarih 1921 yılını gösteriyordu. Oldukça ilginç bir maziye dayanan bu konu ilk olarak Alfred Watkins‘in dikkatini çeken önemli bir ayrıntı ile ortaya çıkmıştır. Watkins, yaptığı incelemeler esnasında eski Roma yollarının aslında eski çağlarda kullanılan Roma yollarının üzerine kurulu olduğunu fark eder. Yani yeni ortaya çıkan birçok uygarlık eski uygarlıkların oluşturduğu ley hatlarına kabul kılmışlardır. Yıllar boyunca da oluşturulan yeni yapılar (kilise, anayol, dini mabetler) bulunan ley hatları üzerine inşa edilmiştir.

Peki ley hatları bundan ibaret mi ? Hayır çok daha fazlası. Ley hatları enerjinin bir yol olarak aktığı hatlar olarak bilinmektedir ve günümüzde çok farklı kesimler tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. 

Ley hatlarının yerlerini tespit etmek için en bilindik yöntem çatal çubuk yöntemidir. Bu yöntem sayesinde birçok Ley hattının yeri tespit edilmiş ve yer altında kalan antik şehirlere ulaşılmıştır.

ley hatları ve statlar

Ley hatları haritaları ortaya çıktıkça birçok stadyumun, kilise ve tapınakların, dinlenme tesislerinin ley hatları üzerine inşa edildiği görülür. Bu inşaların ortak yanı enerjilerin yüksek olduğu yerler olmasıdır. İnşa edilen piramitlere bakıldığında ley hatları üzerinde olduğu görülür. Hatta bir nevi ley hatlarının işaretleri gibi yer alırlar.

Günümüz haritalarında meridyen ve paralellerin varlığını görüyoruz. Ama geçmişte ortaya konan haritalarda ley hatları ve kesişim noktaları ön plandaydı. Kudüs‘ün de bu enerji noktaları üzerinde olduğu ve bu yüzden de dinler için çok önemli bir yere sahip olduğu bilinirken, Kabe’nin ve Mescid-i Aksa’nın konumu itibariyle en çok enerji yani ley hattının geçtiği bölgeler olduğu söylenmektedir. Hatta namaz kılmanın bu yüzden ibadet esnasında kişinin enerji hattı doğrultusunda yönelmesinden kaynaklanarak çakralarının açıldığı düşüncesi birçok kişi tarafından ortaya konmuştur.

ley hatları

Türkiye’de yer alan ley hatlarına bakıldığında Çanakkale (Truva) – Ankara – Adıyaman (Nemrut Dağı) istikameti üzerinde olduğu söylenmektedir. Fakat kesinleşmiş bir Türkiye Ley Haritası bulunmamaktadır.

Ley Hatları Üzerine Komplo Teorileri

ley hatları ve negatif enerjiMimari eserler yaydıkları enerjiye göre ikiye ayrılırlar. Bazı mimari eserler iyi enerji yayarken bazıları ise kötü enerji yayar. Bu yüzden mimari ile enerji akışı arasındaki oluşan bu önemli ayrıntı birçok yapıda kullanılmaktadır. Bir de konumuzda yer alan ley hatları bulunmaktadır ki ley hatlarının enerjiyi katladığı söylenmektedir. Bu yüzden de ley hatları ve kesişim noktaları çok önemlidir. Hatta ley hatlarının metafizik hayata geçiş noktaları olduğu dahi söylenmektedir.

Kilise, sinagog ve cami gibi dini yerler pozitif enerji yayan mimari yapılardır. Kubbelerin ve minarelerin yapısı gereği pozitif enerji yaydığı söylenmektedir. Türkiye’de Ayasofya’nın pozitif enerji yayması ve konumu itibariyle çok özel bir yere sahip olduğu söylenmektedir. Bu yüzden bazı tarikatlar tarafından kesinlikle ibadete açılmasına karşı çıkılmaktadır. Bu sayılanlar pozitif yapılar olurken bir de negatif yapılar bulunmaktadır.

Birçok piramit ve yeni yapılan gökdelenlerin negatif enerji vermesi için yapıldığı söylenmektedir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir