Liberator Silah Modeli

Defense Distrubuted Şirketi’nin tasarladığı ve üç boyutlu olarak üretilen Liberator Silah Modeli projesinin İnternetten 100 bin kişinin indirmesi gerçekten şirketi çok şaşırtmıştır. Silah olarak üç boyutlu bir modelle üretim yapacak şirket, planladığı bu model silahın projesini internette yayınladığı kısa zaman sonra da 100 bin kişinin indirmesi oldukça şaşırtmıştır ve aynı  zamanda da şirketi korkutmuştur.

Liberator Silah Modeli

Defense Şirketinin korkma nedeni, silahın başkaları tarafından üretilerek piyasaya sürülme tehlikesidir. Liberator Silah Modelinin, oldukça ilginç ve güzel bulunması üç boyutlu şekilde tasarlanması ilgi uyandırmıştır ve bu yüzden de çıkar sağlamak isteyenlerin, kötü amaçlı kullanım yapmalarından korkulmaktadır. Defense Şirketi bu amaçla üretilebilecek silah modellerinin önüne geçmek için bazı kuruluşlara başvurmayı ihmal etmemişlerdir. Şirketin kötü amaçlı kullanımların için yaptığı başvurular sonuç vermiştir ve bu sonuçlara göre de ; ruhsat olmadan bu Silah Modelinin asla üretilemeyeceği kesin bir dille ifade edilmiştir.

Defense Şirketinin tasarladığı ve internette yoğun bir ilgi gören Liberator marka silah modelinin üç boyutlu tasarlanma fikri oldukça ilgi yaratmıştır ve başkaları tarafından da üretilmesi riski Şirketi korkutmaktadır. Liberator Marka Silah Modeli henüz üretilmemiştir ama internete iç boyutlu resimlerinin konması bile yoğun ilgi duyulmasını sağlamıştır.

Defense Distrubuted Şirketinin tasarladığı silah modelinin, üç boyutlu resimlerinin internete konulması ve model bakımından da oldukça farklı özelliklerle yoğun ilgi çekmesi, Şirketi korkutmuştur ama ruhsat izni olmadan asla üretilmeyecek şartı gelmesi şirketin emeklerini korumaktadır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir