Makale İçerisinde Yazı Etiketleri

Websitesine içerik girenler, yazı etiketleri bulmada zorluk çekiyor olabilir. Ya da hit getirecek etiket nasıl bulunur; bilmiyor olabilir. Doğru etiket bulma yollarını sizinle paylaşıyorum.

İlk Önce Sitenize Uygun Konuyu Seçin

Daha kısa sürede yol almak istiyorsanız daha dar konulardan gitmeniz ve o konularda yoğunlaşmanız gerekir. Bu sayede o konuda siteniz daha yüksek sıralamalara çıkacaktır. Sıra geldi ana kategori hakkında konu başlıkları çıkartmaya. Çeşitli platformlardan yararlanarak konu başlıkları çıkartmaya başlayın. Ubersuggest.org bu iş için güzel bir platform.

Konu başlıklarını çıkarırken konu başlıklarının içerisinde sitenizin hedef kelimelerinin bulunmasına dikkat edin. Yazı başlığı bulma da önemli site işlevleri arasındadır. Mesela madde bağımlılığı sizin sitenizin hedef kelimesi diyelim, konu başlıkları (makale başlıkları) ;

  • Madde Bağımlılığı Tedavisi
  • Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezleri
  • Madde Bağımlılığı ve Suç
  • Madde Bağımlılığı ve Zararları vb. şeklinde olmalıdır.

Sonrasında yazı içerisinde ana kelimeniz olan “madde bağımlılığı” kelimesini geçirmeye çalışın. Yazı etiketleri önemli olduğu kadar ana etiketin yazıya dağılması da son derece önemlidir. Mesela ilk 50-100 kelimede ve son 50-100 kelimede birer defa kullanın. Gelişme kısmında iki kere kullanın. İki tane de yazı içi başlıkta kullanın.

Yazıya gireceğiniz diğer etiketler için doğru etiket seçimi yapmalısınız. Mesela yazıyı yazmadan önce yazdığınız konu ile ilgili çok aranan etiketleri çıkartırsınız. Bunu ubersuggest.org ya da google kelime aracı ile yapabilirsiniz. Sonrasında bu kelimelere yoğunlaşarak makale içerisinde sık sık geçirirseniz bu etiketler daha değerli ve yararlı olacaktır.

Yazı içerisinde geçen ve aranma hacmi olan kelimeleri etiket olarak seçin. Yazı etiketleri özen isteyen bir iştir. Acele girilen yazılar çok daha fazla hit getirmesi muhtemelken bu yüzden dolayı düşük hit getirir. Yazı içinde bulunmayan kelimeleri etiket olarak girmeyin. Yanlış algılanabilir. Etiketin ne derece yararlı olduğu da tartışılır. Kısa vadeli sonuç almak için etiketin önemi gerçekten çok yüksek. Ama Google göünde kendini ispatlamış sitelerin etiket girmesine gerek yok. Bu konu biraz opsiyonel aslında. Ama rekabetin son derece yüksek olduğu şimdilerde sıfırdan bir site açtığınızı düşünürsek etiket girmek mantıksız değil. Ben girmeyi tercih edenlerdeniz. Yazı etiketleri hakkında yorum bırakırsanız konuyu beraber tartışabiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir