Meditasyonun Faydaları

Teknolojik gelişmesiyle beraber zihnimiz aşırı derece yüklenmeye başlamıştır. Bunun sonucunda konsantrasyon eksikliği oluşmaya başlamıştır. Konsantrasyonumuz ve odaklanmamız eksik olduğu zaman kendi bedenimizi unutmaya başlıyoruz. Nefes alıp vermeyi unutuyoruz. Duygularımızı, düşüncelerimizi birbirine karıştırıyoruz. Ve inanılmaz kaygılar, korkular, tedirginlikler içerisinde yaşıyoruz. Meditasyon sayesinde bedensel ve zihinsel farkındalıklar arttırılarak birçok hastalığın temeli olan psikosomatik rahatsızlıklardan arınabiliriz. Daha az grip oluruz. Daha kaliteli uykular uyuruz. İş hayatındaki verimimiz daha çok artar.

meditasyonZihnimizi kontrol etmekle tüm bedenimizi de kontrol etmiş oluruz. Cinsellikte bunun doğal parçalarından biridir. Meditasyon, temelinde nefes yatan bir egzersizdir. Nefes aslında yaşamında temelidir. Nefes kontrolüyle, kalp atışlarının, zihnin kontrolü de mümkündür. Düzenli meditasyon yaptığımızda kendimizi ve eşimizi daha iyi tanırız. Meditasyon ile çok daha güzel bir aşk ve cinsellik yaşayabiliriz. Zihin kontrolüyle kendi duygularımızı ve düşüncelerimizi daha iyi değerlendiririz. Kendimizi daha iyi tanırız.  Kendimizi tanıdıkça da karşımızdakini de daha iyi tanımaya başlarız.

Bebekler günde ortalama 300 kez gülerle. Çocuklarda mutlu bir şekilde yaşarlar. Yetişkinler ise gülmeye unutmaya başlamışlardır. Kaşlar gergin ve öfkeli olarak etrafta gezinirler. Meditasyon ile en saf hale dönmeye çalışırız. Yaşam enerjimizi kaybettikçe içimizde ve dışımızdaki yaralar iyileşmez. Herkesin nefes darlığı, sırt ağrıları, eklem ağrıları vardır. Meditasyon olumlu düşünce ile hayata daha pozitif bakmamıza yardım eder. Bu sayede kendimizi daha sağlıklı hissederiz. Hayata umutla ve sevgiyle bakarız.

Bedenimiz bir makine değildir. Bedenimizi değiştiremeyiz bu bütünlüğümüzü korumalıyız. Çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya geliyoruz. Tedirginliklerimiz artıyor. Kendi  kendimizi hasta ediyoruz. Bedensel ve zihinsel aktiviteleri arttırarak çeşitli rahatsızlıklardan korunabiliriz. Bugün pek çok hastalığın nedeni strese bağlanmaktadır. Stres içerisinde yaşadığımız için ve bu şekilde yaşamımızı devam ettirdiğimiz için hastalıklarımız da giderek çoğalır. Stres ile başa çıkmanın yolu da zihni arındırmaktır. Kötü düşüncelerden, duygulardan ve yaşantılardan zihin arındırılmalıdır. Günlük yoğunluklarımızdan, stresten her gün zihin temizlenmelidir. Meditasyon ile zihni temizleyerek daha kaliteli uykular uyuyabiliriz. Bedenimizi, nefesimizi hissederek yaşarız. Kendimizin farkına varırız. Bir çok hastalıklardan da kurtulmuş oluruz. Özellikle kanseri olumlu düşünce, pozitif bir yaşamla yenebiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir