Mobil Pazarlama Nedir ? Mobil Pazarlama Yöntemleri Nelerdir ?

Mobil pazarlama, çağımızın pazarlama yöntemlerinden daha doğrusu kanallarından biridir. Zamanı ve enerjisi olmayan müşterilere mobil pazarlama yöntemi ile tanıtım yapan birçok firma bulunmaktadır. Ya da birçok uygulamanın ve oyunun içinde mobil pazarlamaya yönelik reklamları görmüşsünüzdür. İşte bu çağımızın yeni reklam anlayışlarından biridir.

Mobil Pazarlama Yöntemler

mobil pazarlamaSMS ve MMS ile mobil pazarlama: Son yılların en trend mobil pazarlama yöntemleri arasında bulunuyor. Birçok televizyon programı oylamalarını SMS yardımı ile yapıyor. Yanı sıra SMS ve MMS ile ürün tanıtımları ve haberler ilgili hedef kitleye gönderilmiş oluyor.

İndirim Kuponları: Firmaların göndermiş olduğu indirim kuponları ile hedef kitle alışveriş yapmak için ikna edilmeye çalışılıyor. Bu indirim kuponları ile hedef kitle düşük reklam maliyeti ile sanal veya reel internet mağazalarına çağrılmış oluyor.

Mobil Reklamlar: Özellikle akılı telefonların yaygınlaşması ve tabletlerin ortaya çıkması ile büyük bir patlama yaptı. Mobil reklamlar sayesinde kullanıcılar ilgi alanları hakkında bilgiler vermiş oluyorlar. Bu bilgiler ışığında doğru hedef kitleye doğru reklamlar sergilenerek kaliteli bir pazarlama tekniği oluşturulmuş oluyor.

QR Kod: QR kod uygulaması ile bir yerde gördüğünüz kodu telefonunuz ile okutarak direkt olarak ürünle ilgili yere gitmiş oluyorsunuz. İnternet üzerinden satış yapan veya müşteri edinmeye çalışan firmalar için çok önemli. Sadece ürün satmak için değil firmanın prestiji için de önemli bir uygulama.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir