MSN Ne Zaman Kapanıyor?

Hemen hemen herkesin kullandığı MSN programı 15 Mart günü itibariyle kullanımı kapatılıyor.Peki MSN kapandıktan sonra ne olacak?

MSN’in kapanmasının ardından hesaplar Skype programına transfer edilecek.Bu transferin kolay bir şekilde olması için yazılım çalışmaları hızlanmış durumda.Skype programına MSN hesaplarınızla da giriş yapabilirsiniz.

Yeni yazılımın tamamlanması ile eski MSN hesapları Skype’ye transfer edilecek ve artık Skype’nin kullanımına tamamen başlanmış olunacaktır.

Skype programının güvenliği hakkında ise bazı çekinceler bulunmakta.Bu konu alanında tecrübeli olan Zwienenberg’e soruldu ve şu cevaplar alındı.

ESET Kıdemli Araştırma Uzmanı Righard Zwienenberg’ın Skype Programı Hakkındaki Görüşleri

Zwienenberg’e göre Skype, MSN’e göre daha güvenilmez ve sızma olması daha muhtemel bir program.Bu yüzden internet kafelerde veya güvenmediğiniz bilgisayarda hesabınıza giriş yapmanız, bilgilerin veya içeriklerin sızdırılmasına sebep olabilir.

Bu yüzden bundan sonra daha dikkatli olmamızı ve başka bir bilgisayarda kullanmak zorunda kaldıysak kesinlikle geçmişi temizlemeden çıkış yapmamızı söylüyor.

Ayrıca kayıt sırasında önemli ve özel bilgilerinize dikkat edilmesini öneriyor.

Siz de yeni programa geçilmesi ve yeni sistemin nasıl olacağı hakkında yorumda bulunabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir