Muhteşem Tatil Fotoğrafları İçin En Doğru Rotalar

0
1462

Tatilde geçirilen zamanların o tatlı anılarını yaz ayları yaklaşınca tekrar hatırlamaya başlarız. Sürekli hayallere dalar, tatil günlerini bir daha yaşarız.  Tatilde çekilen fotoğrafları yeniden defalarca izleriz. Tatil anılarını hatırlamaya başladıkça çalışma hayatınızdan ne kadar bunaldığınızı fark edersiniz. Tatile ne kadar ihtiyacınız olduğunu düşünürsünüz. Bir de fotoğraf düşkünlerindenseniz bir an önce tatile çıkıp, fotoğraf çekip, arşivinize yeni fotoğraflar katmayı iple çekersiniz. Peki, muhteşem tatil fotoğrafları çekmek için nerelere gidebileceğinizi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız en doğru rotayı öğrenmek için bu yazıya mutlaka bakmalısınız.

instagram-tatil-fotografi

Sevdiğinizle birlikte tatil planı yapıyorsanız gideceğiniz yerler romantizmi doya doya yaşayabileceğiniz yerler olmalıdır. Romantizmini fotoğraflara da yansıtmak isterseniz, romantizm temalı yerleri seçmeniz uygun olacaktır. Mesela Abant gölüne gidebilirsiniz. Abant gölünün mükemmel doğal ortamında yapacağınız fotoğraf çekimleri romantizm dolu kareler ortaya çıkartacaktır. Özellikle tripod kullanırsanız gün boyu harika kareler yakalamanız kaçınılmaz olacaktır. Güneşin ışıkları bazı anlarda ortamda görkemli bir ambiyans yaratır. Güneşin doğuşu ya da güneşin batışı sizi adeta büyüler. Kimi insanlar da güneşin bu büyüleyici etkisini tatil fotoğraflarında kullanmak için güneşin doğuşunun, batışının iyi izlenebileceği yerleri seçerler.  Güneşin doğuşunu en iyi fotoğraflayabileceğiniz yerler ise deniz seviyesinden çok daha yüksekte bulunan ve doğayla buluşan yerlerdir. Eğer gideceğiniz şehirlerin yaylarına veya dağlarına çıkarsanız güneşin doğup batışını mükemmel bir şekilde yakalayabilirsiniz. Şayet o kadar yükseklere çıkmayalım derseniz Edirne yolundaki ayçiçeği tarlarından da muhteşem fotoğraflar elde edebilirsiniz.  Bütün bunların yanı sıra kış mevsiminden çıkmış olmanın ve yazı özlemenin verdiği etkiyi düşünürsek tatil planlarını bunlardan çok maviliğin bol olduğu yerlere gitmeyi hayal ederek yaparız. Özellikle mavi ile yeşilin birbirine karıştığı eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan koylar insana adeta huzur verir. Zaten buralarda çektiğiniz fotoğraflar da bu nedenle huzur dolu olur.   Fotoğraflardaki maviliklere ve yeşilliklere bir de altın rengi kumlar eklenirse işte ortaya eşsiz güzellikte fotoğraflar çıkar.  Kumsal fotoğraflarının en önemli özelliği ise romantizm dışında birçok duyguyu içinde barındırmasıdır. En unutulmaz anların yaşanacağı yerlerdir. Bu unutulmaz anlar ve duygular fotoğraflarınıza da unutulmaz şekilde yansır. Siz de böyle bir tatil istiyorsanız rotanızı Ege’ye ya da Akdeniz’e çevirmelisiniz. Özellikle denizin en mavi göründüğü yerlerden olan İzmir ve çevresindeki tatil beldelerini tercih edebilirsiniz.

yaz-tatili-instagram-fotografi

 

Muhteşem tatil fotoğrafları için önerilen rotalar bu şekildedir. Siz de en muhteşem fotoğrafları çekmek ve en çok beğenileri toplamak istiyorsanız bu rotalardan birini seçip plan yapmaya acilen başlamalısınız. Bu rotaları tercih ederek hem stresten uzak bir tatilin keyfini çıkarır hem de muhteşem fotoğraflar çekersiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz