Osaka’da Gezilecek Yerler

Japonya’da dışarıda yemek yeme alışkanlığı vardır. Halk genellikle karnını dışarıda doyurmaktadır. Genellikle kızartılmış tavuklar, balıklar, karidesler, noodle gibi yiyecekler sıklıkla tüketilmektedir. Akşam yemekleri içinde daha çok sakei barlarını tercih etmektedirler. Burada hem sake içeceklerini içerler hem de istedikleri yemek çeşitlerini yemektedirler. Bu sakei barlarda sosyalleşme imkanı da vardır. Japonya’nın bazı yemekleri bizlerin damak tadına uymamaktadır. Özellikle sabah kahvaltılarında tükettikleri yosundan yapılan ekmekleri pek damak tadımıza uymamaktadır.

Çiğ balık ve çiğ yumurta gibi yemek yeme alışkanlıkları da vardır. Bunun dışında domuz ve tavuk etlerini karıştırmak da mümkündür. Tavuk eti sipariş etmek isterken domuz eti gelebilir karşınıza. Bu nedenle dikkat etmek gerekir. Çiğ yumurtayı pirincin üzerine kırarak servis yapmaktadırlar. Japonya denilince akla gelen yiyecek hiç şüphesiz suşidir. Suşileri her yerde bulmak mümkündür. Marketlerde, bakkallarda, tren istasyonlarında hazır olarak kutularda satılmaktadır suşiler.  Daha çok tavuk, deniz ürünleri ve pirinçten yapılan yemekleri vardır.

osaka yemek kültürü

Osaka‘da tren istasyonunun altında devasa bir yer altı kenti bulunmaktadır. Burada çok sayıda dükkanlar yer almaktadır. Alışveriş yapmak için son derece uygun bir mekandır. Oldukça renkli ve hareketli  bir yerdir. Osaka Kalesi, Osaka’nın en önemli tarihi yapısıdır. 1600lü yıllarda yapılmıştır. Sürekli restorasyona uğramış bir kaledir.  Ahşaptan yapıldığından dolayı sürekli yanmıştır ve tekrar restore edilmiştir. Osaka Kalesinin bahçesi çok büyüktür. Burada belediyenin ücretsiz konser alanı vardır. Akşamları burada konser dinlenebilir.

japonya osaka kenti

 

Dünyanın en büyük akvaryumu da Osaka’da yer almaktadır. İçinde iki tane balina köpek balığı, onlarca köpek balığı, vatozlar bir arada yüzmektedir. Aynı zamanda bacak uzunluğu iki, üç metrelere kadar uzanan örümcek yengeçleri de yer alır. Dünyanın çeşitli yerlerinden toplanmış çeşitli deniz hayvanları burada yer alır. Hemen yanında dünyanın en büyük dönme dolabı yer  almaktadır. Fakat bu dönme dolap şehrin kenarında yer alır. Bu nedenle kentin merkezinde yer alan  dönme dolabına binmek daha avantajlıdır. Şehrin bütün ışıklarına hakimdir. Tarihi müzesi de yer almaktadır. Çeşitli eğlence mekanları da yeralmaktadır. Son derece keyifli bir yerdir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir