Osman Sınav Uzun Hikaye Filmi

Osman Sınav’ın yazdığı ve yönettiği ‘Uzun Hikaye’ filminde birçok duyguyu bir arada bulabilirsiniz.Neşe ile kederi bir arada bulabileceğiniz Türkiye’nin ‘karışık’ dönemlerini anlatan ve insanların çektiği sıkıntılar üstünde duran güzel bir film ortaya konmuştur.

Filmin konusu doğruyu, hakkı ve eşitliği düşünen bir insanın taşıdığı bu özelliklerden dolayı çektiği sıkıntılardır.Bu sıkıntılara seve seve katlanan karşılaştığı zorluklarda yılmadan ve pes etmeden inandığı yolda devam eden bir insan Ali karakterini oluşturuyor.Yaşadığı zamanlarda ki Türkiye bu görüşleri barındıran insanlara nasıl sosyalist ve komünist damgasını vurduğunu gözler önüne seriyor.İnsan düşüncelerinin özgür olmadığını ve tüm köşe başlarının kapıldığını herkesin kendi zevk ve makamlarını korumak adına adaleti nasıl yönlendirdiğini anlatıyor.

İnsanların sevgilerini görüşlerin nasıl engellediğinin üstünde duran film, aynı zamanda aşkın önüne hiçbir düşüncenin duramayacağını da gösteriyor.

Filmde devlet ve yargının çeşitli makamlarını işgal edenlerin birbirlerinin ricalarını eşitlik ve adaletten uzak bir şekilde yerine getirdiğini ve bulunduğu makamları kendi yaşantıları için kullandığını gözler önüne seriyor.

Okumuş insanların aslında ne kadar cahil ve dar görüşlü bir yapıda olduğunu gösterirken halkın ise devletten ne denli korktuğunu, çeşitli konularda doğruluk ve eşitlikten yana olanları ister istemez destekleyemediğini gösteriyor.

Ayrıca film eskiden insanların duygularını, iyi niyetini, arkadaşlığı, fedakarlığı, yardım etmeyi ve dayanışma gibi konuları da ayrıntılı bir şekilde işliyor.

Oyunculuk performanslarına gelirsek Kenan İmirzalıoğlu kendi çizgisini yine bozmadan güzel bir performans ortaya koyuyor.Filmin başında Ali karakterinin çocuğunu oynayan Taha Yusuf Tan ise yaşına göre çok iyi bir performans gösteriyor.

osman sınav uzun hikaye

Başroller ve Karakterleri

  • Kenan İmirzalıoğlu —- Rol: Ali
  • Tuğçe Kazaz —- Rol: Münire
  • Ushan Çakır —- Rol: Mustafa
  • Batuhan Karacakaya —– Rol: Mustafa – 15 Yaş
  • Taha Yusuf Tan —- Rol: Çocuk Mustafa
  • Cihat Tamer —- Rol: Okul müdürü
  • Ufuk Karaali —- Rol: İstasyon Şefi
  • Mustafa Alabora —- Rol: Belediye Reisi

uzun hikaye oyuncuları

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir