Paravan Blog Link Çıkışı Teknikleri

Paravan blog, birçok webmasterın kullandığı ve hem içeriklerin özgün olduğu bir siteden hem de para ödemeden kendi sitelerine link çıkışı sağladığı sitelerdir. Günümüzde link borsası önemli bir pazar haline geldi. Link satın almalar, tanıtım yazıları satın almalar bir hayli arttı. Bu da sayı arttıkça siteler için bir maliyet oluşturmaya başlıyor. Bunun yerine ise webmasterlar kendi paravan bloglarını oluşturarak hem daha kaliteli link alıyorlar hem de link almak için para ödemiyorlar.

Link çıkışını yapma süresi ise paravan bloglar için önemlidir. Paravan bloğa her gün gireceğiniz bir veya iki yazı sizin için yeterli olacaktır. Özellikle kendi sitenizden bir kategori seçerek paravan bloğu o kategori dahilinde yoğunlaştırmanız önemlidir. Bu sayede hem dar bir konuda yükselmeniz kolay olacak hem de o konuda vereceğiniz linkler çok etkili olacaktır. Bunun yanısıra link çıkışını ne kadar geç yaparsanız linkin değeri o kadar yüksek olacaktır.

Paravan Blog - Blogger

 

Yani günde 1 makale giriyorsunuz diyelim. 15 gün sonra link çıkışı yaparsanız, 15 makalelik bir blogtan link çıkışı yapmış olacaksınız ve bu size çok bir şey kazandırmayacaktır. Ama 2-3 ay sonra 60-90 makalelik ve kendi kelimesinde ilk sayfaya ulaşmış bir blogtan link çıkışı yapmak çok etkili olacaktır.

Paravan blog nasıl açılır ? sorusunun cevabını merak edenler ilgili yazıyı sorunun üzerine tıklayarak okuyabilirler. Ayrıca paravan blog nasıl açılır yazısında ücretsiz blog açma sitelerini de bulmuş olacaksınız.

Paravan bloğunuzu ücretsiz bir şekilde çeşitli platformlar üzerinden açabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir şekilde paravan bloğu oluşturduktan sonra 2 veya 3 ay sonra yapacağınız link çıkışları ile sitenizde büyük değişiklikler sağlarsınız. Kesinlikle footer linklere yönelmeyin. Artık footer linklerin bir değeri kalmadı. Daha çok tanıtım yazıları, yazı içi linklendirme ve sidebar linklendirme yapın. Daha efektif bir etki göreceksiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir