Pilotsuz Uçuş Yapan Uçak

Bir uçak düşünün ve için de pilotu yok, kendi kendine havalanan ve gökyüzün pilotsuz uçabilen bir uçak düşünün ama bu durum çok zor olsa da, İngiltere hava sahsın da bu durum gerçek oldu ve pilotsuz uçak göklerdeydi.

Bir Jetstream hava uçağı gökyüzünde pilotsuz olarak uçarak Dünya da ilkler arasına girmeyi başarmıştır. İngiltere de yapılan bu uçuşta, başta yerden yükselirken bir pilot yardımıyla bu durum gerçekleşti ama daha sonra Uçak pilotsuz bir şekilde hava da uçmayı başarabildi. Astraea diye bir kuruluş tarafından gerçekleşen bu uçuştan önce İngiltere Hükümeti ve Uçuş kuruluşlarından 62 milyon Sterlin fon alarak bu şekilde bu deneme uçuşunu gerçekleştirebildi. Bir çok firma ve kuruluş tarafından da desteklenen bu uçak tipi, oldukça ilgi görerek  bazı uzman kişileri de sevindirmektedir. İngilterede gerçekleşen bu uçuşlarda hiçbir sıkıntı yaşanmayarak tam aksine harika bir başarılı uçuş gerçekleşmiştir. Teknik ve özellik bakımından gerçek anlam da başarılı olan bu uçuş için uzmanlar da oldukça fazla emek göstererek çalışmışlar ama şimdi meyvesini toplamışlardır bu işin.

Jetstream hava uçağı

Yapılan bu uçak ve başarı bir şekil de uçurulmasıyla Dünyada da ses getirmiştir ve bu sayede de uçak konusunda oldukça farklı boyutlara gelinmiştir. Artık pilotsuz uçaklar da hayatımıza girmiştir…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir