Program Kodlamayı Nasıl Öğrenebilirim ?

Program kodlayan biri için program yazmak bir kitap yazmak gibidir. Aklında kurguladıklarını iyi bir şekilde kodladığı taktirde ortaya güzel bir sonuç çıkacaktır.

Kodlamayı bilen biri için program yazmak bu kadar kolay gibi gözükürken; bilmeyen biri için kodlamayı öğrenmek imkansıza yakın olarak algılanmaktadır. Code.org sitesi de bu düşünce sonucunda oluşmuştur. Mark Zuckerberg, Bill Gates ve çeşitli program dahileri, kodlamanın ve program yazmanın gözüktüğü kadar zor bir şey olmadığını ve üzerinde çalışacak herkesin öğrenebileceğini göstermek için projeye destek verdiler. Code.org , kodlamanın temellerini size oyun oynatarak öğreten bir site olmasından dolayı bu işin sıkıcılığını eğlenceye dönüştürmüştür.

Programlama eğitimi veren ve bu alanda söz sahibi olan üniversiteler dahi artık kodlamayı oyun tabanlı anlatmaya başladı. Bu sayede kodlama daha anlaşılır, daha zevkli ve sıkıcılıktan uzak bir hale geldi. Siz de programlamayı eğlenceli bir şekilde öğrenmek istiyorsanız; code.org sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bunu ister hobi olarak yapın isterseniz bir profesyonel bir programcı olmanın ilk adımları olarak görün, size yararı olacaktır. Sitenin Türkçe dil desteği olması da avantajlı yönlerinden biridir. Sitenin title kısmına baktığınızda da “Anybody can learn” ifadesini göreceksiniz. Yani; herkes öğrenebilir!

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir