Psp’de Sahte Hafıza Kartlarına Dikkat

Arkadaşlar birçok yerde psp hafıza kartlarının sahte olduğunu söyleyebilirim.Peki siz hafıza kartlarının sahte olup olmadığını nasıl anlayacaksınız.
Altta da paylaştığım fotoğrafta da gözüktüğü gibi ambalajın kolayca açılabileceğini görmekteyiz.Yani içinin açılıp içindeki hafıza kartının kolayca değiştirilebileceğini görmekteyiz.

Ayrıca sol üstte sahte sarı bir sony hologramı var.
Bunun yanında sahte olanlarda kartın arkasındaki yazılar mürekkep kullanılarak yazıldığından dolayı pürüssüz olur.Gerçeklerinde ise lazer kullanıldığından dolayı elinize pürüzlü bir yüzey gelir.
Orginal 2 gb hafıza kartlarında bulunan hafıza 1,910 mb olurken sahtelerde 1,948 veya 1,949 seviyelerinde bulunmaktadır.
Bazı sahte kartlarda ise 256 mb lık hafıza kartı bilgisayar ve telefonunuza taktığınızda 1 gb gibi gözüküyor ama tabiki de gerçek hafızası 256 mb tan fazlasını almıyor.

Eğer derseniz ki sahte ama çalışıyor ve fiyat farkı çok bu yüzden almak istiyorum diyorsanız bir de bunları okuyun.Bu kartlar birden hiçbir şey olmadan bozulabiliyor ve boyutu daha kalın olduğu için cihazın içinde sıkışıp kalabiliyor
Burdan anlayabilirsiniz en iyi yapacağınız şey garantili ve sağlıklı fiziksel ve sanal mağazalardan almanızdır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir