Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Babanızın saçları döküldü mü?Eğer döküldüyse bu büyük olasılıkla sizinde başınıza gelecek.Tam da başınıza gelecek bu sorunun tam olarak geçerli bir nedeni ortaya konmamıştır.Ama bazı durum ve hayat tarzının yat etkisi olarak yansımaktadır.Sigara kullanımı, stresli bir hayat bu etkenlerin başında gelmektedir.

Günümüzde birçok saç bakımı ürünü ve formül geliştirilmiştir.Erken yaşta saçlarınıza veda etmek istemiyorsanız, piyasada bulunan kaliteli, kendini ispatlamış ve güvenilir ürünleri kullanabilirsiniz.Bunlarla birlikte hayatınızı da yoluna sokmalısınız.Her gün dertli dertli düşünen biri iseniz ve sürekli başınızdan düşünceler eksik olmuyorsa, babanızdan gelen genlerde de bu durum söz konusu ise kaçışınız gerçekten çok zor.

Alkol, sigara, yanlış beslenme ve çeşitli kötü alışkanlıkların yanında kalitesiz saç jöleleri, kremleri, boyaları vb. ürünleri saçınızın erkenden dökülmesini yol açmaktadır.Kaliteli ürünleri kullansanız dahi saç bakımına önem vermeli ve saçınızı düzenli olarak yıkamalısınız.Özellikle saçını uzatan erkekler saçını düzenli olarak yıkamalı çeşitli kremlerle beslemeli ve jöle vb. ürünleri kullandıktan sonra akşam yatmadan önce saçını yıkayarak bu maddelerden kurtulmalıdır.

Saçınızı kaybettikten sonraki tedavileri düşünmeden önce kaybetmemeye dikkat etmelisiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir