Samsung ve Akıllı Telefon Piyasası

Akıllı telefon piyasasında rekabet son hızı ile devam ederken Samsung’un yükselişinin devam ettiğini görüyoruz.Bu durumun oluşmasındaki en büyük katkı ise galaxy serisi ile gelmektedir.

Şirketin yaptığı açıklama sonucunda, ilk üç ayın geliri 7,7 milyar dolar ile büyük bir başarı sağlamıştır.

Aslında geçen yılın son 3 ayında yapılan resmi açıklamada firma 8,27 milyar dolar gelir elde etmiştir.Yeni 3 aylık verileri bir başarısızlık olarak algılamayın.Çünkü bunun altında yatan en büyük neden büyük bir kitlenin Galaxy S4 modelini beklemesidir.Bu yüzden de diğer modellerinin satışında bir düşüş yaşanmıştır.

Firmanın ortaya koyacağı ayrıntılı rapor 26 Nisan tarihinde paylaşılacak.Bu rapora göre daha sağlıklı analizler yapılabilir.Samsung hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor ve önümüzdeki 6 aylık periyotta gelirinde daha fazla bir artış olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S4 eğer ki beklentileri karşılarsa pazar payının daha da ileri taşınacağı düşünülüyor.Yani Apple – Samsung rekabeti kıyasıya bir şekilde devam ediyor.Diğer şirketler ise bu pazardaki rekabette büyük bir oranda koptuğu gözüküyor.İlerleyen günlerde yapılan çeşitli açıklamalar ile yeni bilgiler vermeye devam edeceğiz…

samsung-

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir