Samsung Wallet Nedir?

Samsung – Apple rekabeti hız kesmeden devam ediyor.İki firmada pazardan daha fazla pay almak için uğraşırken hamleler sırası ile gerçekleşiyor.Son olarak Apple’ın ortaya koyduğu Passbook uygulamasına karşı şimdi de Samsung Wallet uygulamasını ortaya koyuyor.

Apple, Samsung’un ensesinde gezmesinden bir hayli sıkıntı duyacağı ortada.Çünkü Samsung pazar payındaki değişiklik ile Apple’ın önüne geçtiğinden dolayı rekabet daha da arttı.Artık bu kazançtan çok prestij meselesini dönüştü.Neyse biz konumuza dönelim.

MWC fuarında yaptığı tanıtım ile Wallet uygulamasının özelliklerini ortaya koydu.Bu uygulama sayesinde Android kullanıcıları, uygulamalarda bulunan bilet, kupon veya mağaza üyeliklerini yönetebilirler.Her yerde kullanıcı adı şifre girmek yerine tek bir hesaptan tüm işlemlerini halletmesi kullanıcıya büyük avantaj sağlıyor.Bununla birlikte Samsung’un Visa ile bir anlaşma ortaya koyduğu ve önümüzdeki zamanlarda alışverişlerde de kullanılabileceği yönünde haberler bulunuyor.

Tüm bunların yanında Apple’ın yeni bir patent davası açmasına da ön ayak oluyor.Çünkü bu uygulama Apple’ın Passbook uygulamasına çok benzediğinden dolayı Apple’ın patent davası açacağı da gelen haberler arasında…

samsung wallet

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir