Samsung’dan Sürücüsüz Araçlara Yatırım Hamlesi

0
1555

Telefon piyasasında dünya devi olan firmalar birkaç yıl önce otomobil piyasasına da girdiklerini duyurmuştu. Nvidia, Apple, telefon ve bilgisayar dünyasın da sürekli isimleri geçen bu firmaların geçtiğimiz yıllarda otomobil dünyasına da girdiklerini biliyoruz. Bu günler de ise dünya devlerine bir yenisi ekleniyor. Apple gibi büyük bir dünya firması ile sürekli rekabet içerisinde bulunan Samsung da bu sıralar otomobil dünyasına girdiğini açıkladı.

Telefon ve bilgisayar gibi birçok elektronik piyasa da dünya devi olan Apple ve Nvidia gibi firmaların otomobil dünyasına (sektörüne) girmelerinin ardından bir dünya firması olan Samsung’a otomobil dünyasına girdi.

samsung-vs-nvidia

Sürücüsüz Araç

Bundan yıllar önce biri çıkıp yıllar sonra gördüğünüz araçlar içinde sürücü olmadan bir yerden bir yere gidebilecek dese idi hepiniz gülerek cevap verir. Böyle bir olayın olması sadece hayal edilebilir insansız araçlar gideceği yeri nasıl bulabilir diye düşünebilirdik. Fakat son günler de dünya devlerinin içine girdiği otomobil piyasasında bunların olacağı artık ve hatta olabilirliği ciddi bir şekilde gündem oldu. Sürücüsüz araç olarak adlandırılan bu araçlar aslında kendi sektörü içerisin de otonom araç olarak ifade ediliyor. Dediğimiz gibi yıllar öncesin de böyle bir fikre sadece gülünüp geçilirken şimdilerde is otomobil dünyasında olabilirliğinin yanı sıra deneme aşamalarına dahi başlandı. Otonom (sürücüsüz) araç denemelerine başlanması ise Apple ve Nvidia gibi yazılım ve bilgisayar teknolojisinde dünya devi olan firmaların katılması ile daha da arttı. Bu iki dev firmanın yanı sıra Samsung’unda bu sektöre girmesi ile uzmanlar otonom araç fikrinin artık beklenenden daha kısa bir süre içerisin de gerçekleşeceğini tahmin ediyorlar.

samsung-surucusuz-araba

Gerçekleşmenin yanı sıra otomobil sektöründen gelen canlı haberlere göre ise Apple ve Nvidia gibi sektörün de en iyilerden olan firmaların otonom (sürücüsüz) araç projesine çok ciddi ve büyük yatırımlar yapması ise otomobil sektöründe gündeme damga vurdu. Apple ve Nvidia gibi firmalardan sonra otomobil sektörüne yeni giren Samsung ise sektöre girer girmez otonom araç projesine çok ciddi yatırımlar da bulundu.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz