Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları

Özellikle yüzümüzde çıkan siyah noktalar görüntümüzü çok etkiliyor ve sinir bozucu bir durum oluşturuyor.Peki bu siyah noktalar nasıl oluşuyor?

Siyah noktalar yağlı ciltlerde, cildin üstünde bulunan ölmüş deri ve tozların yağlı cilde oturması ile oluşuyor.Çeşitli bakteri ve partiküllerin de etkisi bulunmaktadır.Tüm bu etmenler negatif ortam şartları ve temiz olmayan bir yaşam alanıyla birleşince siyah noktaları oluşturuyor.

Siyah noktalardan kurtulmak için birçok ciddi tedavi uygulayabilirsiniz.Tedavi yöntemleri fazla olsa da en önemli konu tedavileri sürekli hale getirmektir.

Siyah noktaların oluşumunda ortamın tozlu olmasının büyük bir önemi vardır.Bunun için yaşadığınız ortamı temiz tutmalı ve cildinizi de temiz tutmalısınız.

Hormonlardan dolayı da siyah noktalarınız diğer insanlara göre fazlalık gösterebilir.Sürekli yağlanan bir cilde sahipseniz daha fazla dikkat etmelisiniz.

Ayrıca makyaj yaptıktan sonra gerekli hijyeni göstermez ve yatmadan önce makyajınızı silip temizliğinizi yapmazsanız bu da yüzünüzde siyah noktaların oluşmasını sağlar.

Vücudunuzda bulunan toksinler de cildinizde siyah nokta ve sivilceye yol açmaktadır.Spor yaptıktan sonra kesinlikle duş almalı ve toksinleri atmalısınız.

Siyah noktalardan kurtulmak için yapılan araştırmalarda gül suyunun iyi geldiği gözlenmiş ayrıca; badem yağı, limon suyu ve gliserin karışımının siyah nokta bulunan yere sürüldüğünde iyi sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir