Sonsuz Ateş Şelalesi’nin Sırrı Artık Çözüldü

ABD’nin New York Eyaletinde bulunan ve herkesi şaşkına döndüren anlaşılması çok güç olan Sönmeyen ateşiyle bilinen şelalenin sırrı çözüldü. Şelale da incelemeler sonucu yeni bir kaynak barındırdığı için bu durum da olduğu söylenmektedir.

Amerika Sonsuz Ateş Şelalesiİnsanlar bu şelaleye “ Sonsuz ateş şelalesi” demekteler ama Bilim insanları sonunda bu şelalenin sırrını çözdü. Bilim insanları, bu şelale için belki de yüzlerce yıl önceki kabilelerin yaktığı bu ateşin sönmeyerek günümüze kadar geldiğini söylemektedirler. Amazing Planet sitesine konuşan Schimmelmann, bu şelaleye ateşin, yerin derinliklerin de yer alan sıcak killi şist kayaları sayesin de geldiği söylenmektedir ve bu sayede de şelale de ateş sağlanmaktadır. Ateşi besleyen kayaların yerin derinliklerinden gelen bu ateşin sıcaklığının, içtiğimiz çay ve kahve kadar sıcak olduğu söylenmektedir ve bu da ne kadar etkili ve oldukça sıcak bir ateşim bu şelaleyi beslediğini söyleyebiliriz.

Sonsuz Ateş Şelalesi olarak bilinen bu şelale, ABD tarafından görevlendirilen uzman kişilerce “ aralıksız yanan çukur” olarak bilinen bu yeri karşılaştırarak ikisinin arasında ki farkı ve özellikleri bulmaları için görevlendirilmişlerdir. Yapılan araştırmalar sonucu “ aralıksız yanan çukurun” daha etkisiz olduğu çünkü, şelalede ki ateşin daha genç olduğunu belirtmişlerdir.

ABD’ de bulunan ve “ sonsuz ateş şelalesi” olarak adlandırılan bu şelale, Dünya üzerin de oldukça önemlidir ve bunun içinde özellik bakımından bir çok konu da yararı bulunmaktadır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir