TF-X Uçan Araba

Bilim Kurgu filmlerinde görür ve şöyle derdik “ Ne zaman üretilecek acaba uçan bu arabalar “ diye. Aman birileri bu sesleri duymuş olacak ki yakın zaman da olmasa da 2020 yılın da uçmayan kalmayacak gibi.

TF-X Uçan Araba

ABD’li bir firmanın düşündüğü ve tasarlama aşamasına giriştiği ve adına da TF- X dediği araç modeli, artık tasarlanmaya başlandı ve 2020 de insanlar için harika bir teknoloji başarısına imza atacak gibi. Araç özelliklerine bakarsak, Bilim Kurgu filmlerindeki araçlar gibi değil ama bu tarz uçan araba modellerine benzemektedir TF-X Modelli araç. Ancak böyle bir aracın yapılması da oldukça zordur ve ABD’li firmanın verdiği zaman 8 ile 12 yıl arasındadır. Firmanın araç yapımında kullanacağı özellikler, Uçmaya yardım edecek ve rahat şekilde hasara uğramadan uçmayı sağlayacağı için bu model tasarlanma açısından da oldukça zamana gerek duymaktadır. TF-X Model aracın, insanlara oldukça özellik sağlayacak şekilde özelliklere sahip olması, uçmayı sağlaması  şimdiden Dünya Teknolojisi ve Bilimi açısından çok büyük bir katkı yapacağa benziyor.

TF-X Uçan Araç

 

ABD’li firma Bilim Kurgu filmlerinden etkilenmişe benziyor ama bunu başarmakta oldukça zor gözüküyor. Uçan bir araç yapmak düşünüldüğü zaman çok zor gelmektedir zaten ve bazıları hatta “ Bence başarılı olamazlar” diyordur ama başarıldığı da düşünülürse hayatın artık ne kadar heyecan verici bir hale geleceği ve bu sayede de insanların artık uçma zevkini kendi araçlarında yaşayacakları düşünüldüğü zaman gerçekten sabırsızlıkla beklenen bir araç olmaktadır.

ABD’li Firmanın tasarlama sürecine soktuğu TF-X Marka araç modelinin yapım aşaması ve hayatımıza girmesi 2020’yi bulacak gibi ama düşünüldüğü zaman da hayatımıza nasıl bir farklılık getireceği merakla bekleniyor…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir