Türkler Yaptı Ama ABD Kullanmakta

Türklerin bulduğu ama şu an da ABD’lilerin kullandığı teknolojik buluş olarak bilinen Sentio Spor Analitik Platformu sistemi  Serdar Alemdarın projesidir ve gerçekten yeşil sahalar da çok fayda sağlamaktadır. Şuan ABD de  Profesyonel Futbol liginde kullanılan bu alet oldukça fayda sağlamıştır ve özellikle de teknik direktörleri sevindirmektedir.

Sentio Spor Analitik Platformu

Sistem Nasıl Çalışır?

Sahanın bir kenarına yerleştirilen iki alet, maç sırasın da futbolcuları gözlemleyerek, maç sırasında ki bütün analizleri not ederek aynı zaman da kaydetmektedir ve bu sayede de  Teknik Direktörler oldukça faydalanmaktadırlar bu buluştan. Serdar Alemdarın düşünerek ürettiği bu aletler, futbol sahaların da oynanan maçlarda ki bütün analizleri gözlemler ve futbolcuların da maç boyunca ne yaptıkları hakkın da bilgileri de analiz ederek oldukça fayda sağlamaktadır. Sahanın istenilen bir bölümüne yerleştirilen iki alet, maç boyunca sahada olup bitenleri adeta kaydederek analiz yapmakta ve Teknik Direktörler de bu saye de oyuncuların performanslarına bakarak değerlendirme yapmaktadırlar. Maç anın da kim en fazla koşmuş, atılan en sert şut kaç kilometre ve takımların bir birlerine olan üstünlükleri tespit edilerek, Teknik Direktörlerin de işini kolaylaştırmaktadır.

Şuan sadece ABD de kullanılan bu aletler, oyuncu transfer edilirken de Teknik Direktörün bu aletle sayesin de o futbolcu hakkında ki bilgilere anında bakarak, başarılı olup olmadığı öğrenilmiş olur.

Türklerin bulduğu teknoloji olarak adlandırılan bu buluş şuan ABD tarafından kullanılmaktadır ama Serdar Alemdarın tasarlayarak geliştirdiği bu buluş bizleri de onurlandırmaktadır ve gerçek anlam da çok başarılı bir işlevi vardır…  

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir