Twitter İnsanları Ahiretten Uzaklaştırır Mı?

Sonunda bu da oldu ve Twitter sitesinin ahiretten uzaklaştırdığını savunanlar var. Suudi din polisinin başındaki isim olan Şeyh Abdül Latif Abdül Aziz El –Şeyh Ülkede popülaritesi hızla artan Twitter sitesi hakkında halkı uyararak, “ Sosyal medya sitelerini özellikle de Twitter’i kullananlar, bu dünya ve ahiretten uzaklaşıyor. Twitter tartışma ortamı olmayanların tartışma yaptığı bir yer haline geldi” diyerek oldukça geniş anlamlı bir düşünce ortaya attı.

El-Şeyhin, korkusu Suudi vatandaşlarının siyasi anlamda bu site üzerinden bir birleriyle tartışarak, kavga edercesine konuşmalarından dolayı endişe duyması olarak belirtildi. Suudi vatandaşlarının Twitter’i amaçları doğrultusundan çok daha farklı alanlarda kullandıklarını ve bu yüzdende siyasi alanda ve diğer bazı alanlarda çok tartışarak, bir birlerini kırdıklarını ifade ederek, bu konudan dolayı korktuğu için ahiretten uzaklaştırdığını düşünmektedir.

Bu konuda sadece El-Şeyh değil, Nisan ayında Mekke’de  bulunan Mescid-i Haram’ın imamı televizyondan milyonlarca insana yayınlanan vaazında Twitter’ın “ Ulusal birliği tehdit ettiğini” söyleyerek, bu konuda aynen El-Şeyh gibi düşüncelerini belirtmiş ve aslında bu konu ile ilgili tartışmalara neden olmuşlardır.

twitter

Elbette Twitter gibi siteler, bir Ulusun değerlerine zarar verecek ve kötü içeriklerde bulunacak sözlerde bulunmazlar ama, din adamlarının bu konudaki düşünceleri bu yöndedir ve elbette kendilerine göre bir doğruları vardır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir