Twitter’ı İlk Kullanan Konfüçyüs Mü?

Yeni bir düşünce ortaya atıldı ve bu kez düşüncenin ortaya çıktığı yer Çin’dir. Çin’in bir sosyal paylaşım sitesinde ünlü filozof Konfüçyüs’ün analektlerinin her paragrafının 140 civarında olması, her zaman derin mesajlar vermek için kısa cümleler kurması, 3 bin takipçisi olması yani öğrencisi olması nedeniyle mikroblog sistemini ilk kullanan kişi olarak görüldü.

Konfüçyüs’ün her zaman kendi düşüncelerini felsefe aracılığıyla, derin anlamlarda yansıtması ve yardımseverci kişiliğiyle tanınması, her zaman da bu derin mesajları sevenlerine vermesi nedeniyle mikroblog alanında bağ kuran Çinliler, böyle bir düşünceyi ortaya atarak oldukça ses getirmişlerdir. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen “ weibo.com” da yayınlanan bir iletide mikroblog sistemini ilk kullananın Konfüçyüs olduğu söylenerek Dünyada ses getiren bir görüş ortaya atmışlardır.

Konfüçyüs hakkında ortaya atılan bu düşünce ve varsayıma neden olan özelliklere baktığımız zaman, derin ve anlamlı sözler söylemesi, zekasının ileri seviyelerde olması gibi nedenlerden dolayı, Konfüçyüs hakkında ortaya atılan bu düşünce gerçekten ilginçtir ve aynı zamanda da Çin’in ünlü sitesinden böyle bir iletinin de paylaşılmasının arkasında ne yattığı gerçekten merak konusu olmuştur.

twitter ilk kullanan konfüçyüs

Ayrıca bir başka ilginç düşüncede, Çin’in bir diğer önemli filozofu Lao Tzu’nun da aynı dönemde yaşamaları söz konusu olsaydı eğer, Tzunun’da Konfüçyüs’ü takip edeceği söylenerek oldukça ilginç bir düşünce daha ortaya atılmıştır. Esprili bir görüşe de yer verilmiştir bu sitede ve Konfüçyüs’ün görüş ayrılıkları nedeniyle Lao’yu engelleyeceği söylenerek oldukça komik paylaşımlarda yapılmıştır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir