Yeni Başlayanlar İçin Rutin Pilates Hareketleri

Bu makale about.com yardımıyla yapılmış olup içeriğinde yeni başlayanlar için basit pilates hareketlerini içermektedir.Makale video ile eş zamanlı gidecektir.İngiliz bilmeyenler videoyu izlerken hareketleri aşağıda vereceğim sıralama ile göreceklerdir.

1. Hareket

İlk hareket ısınma hareketi olarak karşımıza çıkıyor.Bu harekette dizlerimiz ve ellerimiz üzerimde dururken omurgamızı esnetmeye başlıyoruz.Bu hareket ile omurgamızın çevresinde bulunan bütün kasları gevşetiyoruz.

2.Hareket (One hundred egzersizi)

Bu harekette sırt üstü bacaklar dizden kırılmış şekilde uzanıyoruz.Sonrasında başımızı dizlerimizi görecek şekilde kaldırıyor ve videoda da gözüktüğü gibi ellerimizi pompalamaya başlıyoruz.Başımızı, boynumuzu ve omuzlarımızı bu harekette kaldırıyoruz.

3.Hareket (Bir başka one hundred versiyonu)

Bu hareket ise bir önceki hareketin biraz daha ilerlemiş bir versiyonudur.Bu harekette ayaklarımızı da 90 derece açı yapacak şekilde kaldırıyoruz.Devamında yine ellerimizi pompalıyoruz.Videoda da görebileceğiniz gibi daha da ilerleterek 90 derece olan açıyı da bırakarak bacaklarınızı tamamen düz bir konuma getirerek hareketi yapabilirsiniz.

4.Hareket (Toe taps)

Bu harekette 3.harekette alınan pozisyondaki gibi ayaklarımızı sürekli indirip kaldırıyoruz.Bu harekette ayak 90 derece olana kadar kalkıyor ve diğer iniyor; bu karşılıklı olarak devam ediyor.Bir de bu harekette ellerimizi yerde stabil bir şekilde tutuyoruz.

Bundan sonra yapılan hareketler ise basit uzanma hareketleridir.Pilates’e yeni başlayanlar için bu hareketleri iyi birer başlangıç hareketleridir.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir