Yurtdışında Pedagojik Formasyon

Yurtdışına giderek 6 ay gibi kısa süreler dahilinde ücretli bir şekilde formasyon alan öğrencilerin önünün açılması Türkiye’de formasyon almak için çırpınan birçok kişiyi çıldırttı.

Ülkemizde de birçok eğitim üzerine dayanan şirket yurtdışında formasyon hizmeti vermeye başladı. Yakın ülkelere giden öğrencilerin kısa sürelerde aldığı formasyonların kabul edilmesi konusu, YÖK hakkında ciddi eleştirilere yol açtı.

yurtdışı pedagojik formasyon

Parası olan yurtdışına gidip formasyon alırken, ülkemizde birçok kişi baraja takılarak pedagojik formasyon sertifikasını alamıyorlar.

İnternette bu konu hakkında kapsamlı ve açıklayıcı bir bilgi bulunmuyor. Bu da işlerin el altından döndüğünü gösteriyor. Kimse kimsenin hakkını yemeden öğretmen olmalıdır. Ama insanların bu yol başvurmasını da garipsememek lazım. Önemli olan burada YÖK’ün kesin kurallar dahilinde bir bilgi sunması ve bunun birçok kişi tarafından istenmemesi halinde önüne geçilmesi gerektiğidir.

Bu konuyu araştırmaya devam edeceğiz. Siz de bu konu hakkında bilgi edinirseniz, yorum olarak paylaşmanız birçok kişiyi bilgilendirmek adına iyi olacaktır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir