Yüzde Sivilce Sorunu

Sivilce sorunu, özellikle ergenlik çağında bulunan gençlerin önemli bir sorunudur. Bu sorunu meydana getiren ve üstesinden gelmek için yapmamız gereken bir takım şeyler vardır. Bu makalede hem bu sorunun nasıl oluştuğu hem de üstesinden gelmek için neler yapılması gerektiğini paylaşacağız.

Yüzde ve Vücutta Sivilce Çıkmasının Nedenleri

  • Hormonlardan kaynaklanan bir durum sonucunda kişinin vücudunda sivilce sorunu ortaya çıkabilir. Bu da hormonların en fazla hareketli olduğu ve en düzensiz olduğu zaman olan gençlik zamanında meydana gelmektedir.
  • Tüketilen yiyecek etkisi de sivilce sorununda önemli bir etmendir. Özellikle çok fazla cips, çerez ve yağlı yiyeceklerin tüketilmesi vücutta yağlanmaya ve bu da sivilce oluşumuna neden olur.
  • Hijyen koşullarının iyi olmaması ve düzenli bir şekilde vücut temizliğine özen göstermemek vücut derisinde yağlanmaya ve bu da sivilce oluşumuna neden olmaktadır.
  • Aynı zamanda alerjik durumlar da sivilce sorununu oluşturmaktadır. Örneğin bireyde alerji oluşturan yiyecek veya bazı ilaçların yan etkileri sivilce oluşumuna neden olabilir.
  • Duş alırken deriyi iyi bir şekilde yıkamıyorsanız; bu durum özellikle sırtınızda sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Sivilce Tedavisi – Sivilce Tedavi Yöntemleri

Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız öncelikle bir dermatoloğa gidin ve derinizde bir inceleme yapmasını ve sivilce sorununa karşı bir tedavi uygulamasını isteyin.

bayanların yüzünde sivilceBununla sizin de tedavi de rol almanız gereken bazı konular var. Özellikle cips ve çerezden kaçının. Çekirdeği hastalık haline getirmeniz ve fazla tüketmeniz sivilcenin en büyük kaynaklarından biridir. Bunu unutmadan tükettiğiniz çekirdek miktarını düşürmeniz gerekir.

Vücudunuzu çok yağlı tutmadan sık sık duş almaya çalışın. Özellikle tuzlu suyun da iyi geldiğiniz söyleyebiliriz. Özellikle tuzlu bir denize girdiğiniz günlerde sivilcelerinizin azaldığını tecrübe etmiş olabilirsiniz. Bu yüzden tuzlu su da önemli bir faktörü oluşturuyor. Bunun yanında yaşadığınız ortam koşullarının da iyi bir ölçüde bulunmasına özen gösteriniz.

Ayrıca sivilce izleri de önemli bir sorundur. Güneş ışınlarına maruz kalındığı taktirde uzun süreler geçmeyen sivilce izleri meydana gelebilir. Bu yüzden güneşe mümkün olduğunca maruz kalmamaya çalışın.

Bu makalede sizlere sivilce konusunda önemli ve temel bilgileri vermeye çalıştık. Sizlerde makaleye yorum bırakarak katkıda bulunabilir ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir